وبلاگ آموزشی آرت کلیک

آموزش سئو، مارکتینگ، برندینگ و  ...

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

الگوریتم کبوتر (Google Pigeon)

امتیاز دهید
(1 رای)

الگوریتم کبوتر، قطب اصلی موتور جستجوی گوگل است و تاکید آن روی محلی کردن نتایج جست و جو است.یعنی اگر یک عبارت را از مکان های مختلف جست و جو کنید، نتایج یکسان نیست.

اساس کار الگوریتم کبوتر ( Google Pigeon ) یه این شکل است:

اطلاعات همه  وب سایت ها بر اساس کلمات کلیدی آنها در قفس هایی دسته بندی می شوند که در هر یک از این قفس ها تعدادی کبوتر وجود دارند که وظیفه بررسی محتوای این وب سایت ها و مقایسه محتوای آنها با کلمات کلیدی جست و جو شده را بر عهده دارند.

در هر بررسی که مطلبی مناسب با کلمه کلیدی جست و جو شده پیدا کنند، یک بار به آن نوک می زنند، به این شکل صفحاتی که بیشترین نوک را خورده باشد رتبه کبوتر آن افرایش پیدا کرده ( Pigeon Rank ) و در نتایج جست و جو بالاتر نشان داده می شود.

ویژگی خاص الگوریتم کبوتر، تاثیر آن در جست و جو های محلی است، به این صورت که نتایج را بر اساس مکان زندگی فرد جست و جو کننده به او نشان می دهد. هدف الگوریتم کبوتر این است که اولین نتایج جست و جوی گوگل، نزدیک ترین مکان به محل زندگی شخص جست و جو کننده باشد.

با توجه به این موضوع هر چه در سایت خود اطلاعات دقیق تری از موقعیت جغرافیایی خود قرار دهید ( مثلا از افرونه هایی مثل Google Map استفاده کنید ) شانس بیشتری پیدا می کنید تا در جست جوی محلی رتبه بهتری داشته باشید.

برخلاف الگوریتم پنگوئن و الگوریتم پاندا که الگوریتم های ضد اسپم هستند، این الگوریتم تنها بر دسته بندی کردن نتایج جست و جوهای محلی تمرکز دارد.

 

 

مرضیه قائدی

طراح وب سایت 

علاقمند به سئو و دیجیتال مارکتینگ

نظر خود را اضافه کنید.

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد